We'd like to meet

22. ledna 2008 v 13:01 | Naty |  SL - pals
Xavier Baumaxa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Životopis
Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý je litvínovský písničkář a kytarista. V dětství se v lidové škole umění učil na kytaru, ve čtrnácti letech založil svou první kapelu - Prach. Vystudoval pedagogiku s aprobací na češtinu a angličtinu. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H. a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a popkulturních odkazech. Písně jsou prokládány minimalistickou poezií ukrajinského básníka Em Rudenka.

Alba
Fenkám (2003)
Buranissimo forte (2005)
Retrofutro (2007)

Napsal o sobě
Buránek regionálního charakteru, své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné.

Oficiální stránky
http://xavi.litvinoff.cz/

Fotky

Vojtěch Bernatský
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Životopis
Vojtěch Bernatský (přezdívka Vovo) se narodil roku 1975, vystudoval FAMU, katedra filmové a TV produkce, dosažený titul MgA. Od roku 1995 pracuje v blackakci sportu ČT a od roku 2001 moderátor BBV. Komentuje především hokej. Dohromady komentoval asi 1440 uváděných zpravodajských pořadů (BBV I + II, ranní vysílání ČT, …), přes 200 natočených příspěvků a reportáží, kolem 600 směn BBV.

Vojtěch je moderátorem úspěšného zábavního pořadu Svět rekordů a kuriozit. Vojtěch Bernatský je autorem dokumentů: MS v parašutismu Chorvatsko (1999), Jizerská 50 (1998). Za vrcholy své televizní kariéry považuje moderování OH studia Nagáno 1998, Sydney 2000, Salt Lake City 2002, Turín 2006. Novinářské vzory jsou podobné jako u Petra Svěceného Petr Vichnar a Robert Záruba.

Mimo blackakci sportu se ještě zabývá produkcí animovaných filmů Aurela Klimta: 1998 Earsten Krvavého Huga(nominace na dětského Oscara), 1999 Kouzelný zvon, 2000 Pád, 2001 Fimfárum, 2002 Fimfárum Jana Wericha. Ze zájmů: potápění, cestování, moře, film, hry (je hodně hravý), kynologie, hudba. Společně s Petrem Svěceným člen hudebního seskupení RET.

Odkazy
Velmi zajímavý rozhovor

Fotky

Mark Teich
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Životopis
Mark Teich vždycky zajde až trochu moc daleko. Jeho komedie, písně a styl mají sklon být až moc pravdivé - to bolí, a lidi ho proto milují.
Nedávno jsme mohli Marka vidět v seriálu Monk po boku Tonyho Shalouba. Teď dokončil natáčení filmu "Leatherheads", který produkoval a režíroval George Clooney. Hráli tam George Clooney, Renee Zellweger, John Krasinski a samozřejmě Mark Teich.
Teich strávil posledních osm let vystupováním s četnými improvizujícími skupinami jako The Second City a Improv Olympic, hraním v divadelních hrách v The Soho Playhouse a Fox Theatricals, a solovým vystupováním v komediálních klubech po celé zemi. A ano - všechno zároveň.
Během těchto posledních deseti let Teich spolupracoval s jeho dávným přítelem Stephenem Lynchem - vystupoval, psal a produkoval jeden z doposud nejpopulárnějších komediálních turné. Nedávno Teich a Lynch dokončili natáčení půlhodiny Special for Comedy Central, který bude mít premiéru v únoru 2008.
Teich žije v Los Angeles a můžeme ho vidět v přes dvaceti národních reklamách. Ano - všechno zároveň.
Teich se narodil v Detroitu - Mischigan.

Oficiální stránky
http://markteich.com

Fotky


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caseycag Caseycag | E-mail | Web | 23. září 2017 v 19:54 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama