Kapitola 2 - První noc

20. ledna 2008 v 12:57 | Naty |  A.S.Story
"Honem! Rychle!" křičela na ni Linda. Už měla být dávno na letišti, ale zasekla se v zácpě. Letadlo mělo už odlétat, ale naštěstí se taky zpozdilo. Stihla to. Nikdy by si neodpustila, kdyby to nestihla, byla to přeci její životní šance. Když přišla do kabinky letadla měla zvláštní pocit, něco jí říkalo, že její další život už nikdy nebude takový, jaký byl předtím. Bude poznamenaná. Napořád... Podívala se na lístek, měla být na sedmém sedadle v řadě u okna. Rozhlídla se. Její místo nebylo volné, zase zbylo už jen jedno místo - vedle Paula. "Já se ho snad nikdy nezbavím." povzdechla si a zamířila k němu. Skoro si jí ani nevšiml. "Ahoj" "Ahooj"odpověděl překvapivě nadšeně. Povídali si celý let. Vlasně nebyl vůbec tak otravný. Byl docela milý. A hezký...

Když si vyzvedla zavazadla Linda - jejich "průvodce" na ni už zase křičela, prý se sejdou ve dvě hodiny před východem. "Snad to stihnu" pomyslela si, při její smůle. Letištěm se ozývala hudba, byla to písnička od Declana Galbraitha - You and me. Annie zachvátila nostalgie, vzpoměla si na staré časy, jak se svým bývalým klukem, Jackem, chodívali na procházky do zábavního parku, tuhle písničku milovala. Ale ty doby už jsou dávno pryč, Jack utekl za jinou a Annie teď byla v Anglii.

Ubytovali je ve staré ošumtělé koleji, vůbec se jí to nelíbilo, ale nestěžovala si, věděla, že za tak malý poplatek si nemůže stěžovat. Měla byteček společně ještě s dvěma děvčaty, Sue a Elyn, byly to neuvěřitelné drbny a "třeštiprdla". Když mohli provést nějakou blbost, tak to udělali okamžitě - bez přemýšlení. Vůbec se k nim nehodila. Annie byla vždy slušná a nikdy neprovedla nic, za co by se musela omlouvat. Hned první den jí Sue a Elyn nabídli, jestli s nimi nechce jít na koncert, samozřejmě odmítla, hned první den přece nikam nepůjde! A tak zůstala doma sama. Četla si zrovna knížku - průvodce - když v tom zazvonil zvonek. "Kdo by to mohl být?" pomyslela si. Šla otevřít. Okamžitě se dovnitř nahrnul Paul ještě s několika kamarády. A mezi nimi byl i.. Tom!!! Paul jí představil i ostatní - Jason, Bill a Nick. Jason vypadal hned na první pohled jako bohém, měl světle hnědé vlasy a zamyšlený výraz. Bill byl dost usedlý a každou větu si radši třikrát rozmyslel než jí vyslovil. Nejsympatičtější byl Nick - tmavovlasý, kudrnatý v maskáčích a zelené khaki košili. Měl takový hypnotizující výraz. Annie připadal dost sexy. A ještě k tomu měl fenku - Iris. Byla to border kolie, taková, jakou si vždy přála. Iris se hned s Anninou fenkou Nessie hned zkamarádila. A to se Annie zamlouvalo, protože měla záminku trochu blíž si popovídat s Iridiním páníčkem. Dozvěděla se, že se zajímá o biologii - stejně jako ona, a má moc rád psy. "Někoho víc ideálního bych si ani nemohla přát!"pomyslela si. Ale mělo to háček - Nick byl zadaný. Jmenovala se Betty a neměla psa! Annie si pomyslela, jak někdo kdo nemá psa může sbalit někoho tak úžasného jako je Nick. Nic smysluplného ji nenapadlo, takže jí nezbylo než se s tím smířit. Prostě přišla pozdě.

Večírek v jejím bytě pokračoval až do jedné ráno. Annie už byla unavená a tak se snažila dát ostatním nenápadně najevo, že už by měli odejít. Odešli všichni - až na Paula. Ten se trochu začervenal a rozpačitě začal vykládat něco o tom, že kdyby se něco přihodilo nebo by náhodou něco potřebovala, že by jí jako ochotně pomohl. Klidně i s učením nebo čímkoliv jiným a vrazil jí do ruky jeho telefonní číslo. Annie poděkovala a vyprovodila radši Paula ke dveřím. "Je fakt roztomilý" zívla. A tak se už šla radši uložit, zítra jí čeká první den ve škole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 já | 22. ledna 2008 v 19:32 | Reagovat

Nick??!? děkuji ale ty tvý mi necpi je to dost průhledný:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama