Říjen 2007

Kimi je prostě nej :-)

22. října 2007 v 20:49 | Naty |  Videa
Dneska jsem zas měla blbou náladu, ale pak jsem se podívala na tohle úžasný video a Kimiho úsměv mi hned zvedl náladu.. :-)


Dopis od Any

19. října 2007 v 19:37 | Naty |  Ostatní
Dovol mi představit se. Jmenuji se Ana , nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.

V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.

Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.

Ale já to všechno změním.

Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.

Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíč k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeě rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Ja jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.

Sleduju tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.

Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházim jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuju odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.

Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se oomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se susenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.

Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti!

Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakobys byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.

Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuju ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamnění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickýmy výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.

Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.

Upřímně, Ana

Brokeback mountain

17. října 2007 v 18:24 | Naty |  Stars :-)
Opravdu nádhernej film, ale nedoporučuji citlivějším povahám - zaručeně vás rozbrečí..

Popis:
Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů: rančera a kovboje kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomin-gu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.


Trailer:
Videa:

Deset důvodů proč tě nenávidím

17. října 2007 v 17:12 | Naty |  Stars :-)
Fakt skvělej film... Je až neuvěřitelné, jak oněch deset důvodů vypovídá o více než jedné skutečnosti...

Popis: I v kulisách americké střední školy se mohou odehrávat silné filmové příběhy, zvláště pokud se jejich tvůrci nechají volně inspirovat Shakespearem. Sestry Stratfordovy jsou jako voda a oheň. Krásnou a křehce půvabnou Biancu (Larisa Oleyniková) zbožňují všichni kluci ze školy. Problém je v tom, že díky přísným rodinným pravidlům nesmí Bianca randit, dokud si nenajde chlapce i její starší sestra Kat (Julia Stilesová), která je hádavá, jízlivá, neústupná a v neposlední řadě inteligentní. Zkrátka oplývá vlastnostmi spolehlivě odpuzujícími okolí včetně vlastní rodiny. Biance nezbývá nic jiného než nastražit na svou sestru léčku v podobě stejně nesnesitelného mladíka. Pokud se ti dva za vzájemného jiskření nezabijí, určitě si nakonec padnou do oka…
Volnou předlohou žhavě současného příběhu s letitou zápletkou je Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy.

Deset důvodů:

  1. I hate the way you talk to me, and the way you cut your hair.
  2. I hate the way you drive my car.
  3. I hate it when you stare.
  4. I hate your big dumb combat boots, and the way you read my mind.
  5. I hate you so much it makes me sick; it even makes me rhyme.
  6. I hate the way you're always right.
  7. I hate it when you lie.
  8. I hate it when you make me laugh, even worse when you make me cry.
  9. I hate it when you're not around, and the fact that you didn't call.
  10. But mostly I hate the way I don't hate you. Not even close, not even a little bit, not even at all.
Překlad:
Nesnáším způsob jak mluvíš a nenávidím tvoje vlasy.Nesnáším když řídíš moje auto,nenávidím když zíráš.Nesnáším tvý blbý vojenský boty i to,že mě tak znáš.Nenávidím Tě tak,že je mi až zle a zkouším i básnit.Nesnáším,že máš vždy pravdu a nesnáším když lžeš.Nesnáším když mě rozesměješ a ještě víc když mě rozpláčeš.Nenávidím Tě za to,že si u mě a žes mi nezavolal.Nejvíc nenávidím,že Tě vůbec ani trošku neumím nenávidět.Nedokážu to
Video:

Kimi R. - fotky :-)

16. října 2007 v 17:04 | Naty |  Stars :-)
Nějaké ty fotky Kimiho Räikkönena + videa :-)

TATOO
Takt tohle už je (bohužel) minulost...
A tohle přítomnost...
VIDEO

Další super videa!

13. října 2007 v 11:38 | Naty |  Videa
Tak sem zas po dlouhý době zasurfovala na YouTube, a co jsem neobjevila... :-)
Problém je, že když se nad těmi videi zamyslíte, tak sou smutný.. :-(


(Omluvte prosím moji angličtinu - rozhodně není dokonalá)

The Sentinel - Ochránce

9. října 2007 v 20:30 | Naty |  Stars :-)
Překvapilo mně, jak málo má tenhle skvělej seriál v ČR a SR příznivců a tak jsem se rozhodla něco málo sem o tomto seriálnu napsat...

Všechno to začalo ztroskotáním letadla v Peru. Detektiv James Ellison jako jediný vyvázl. Jen díky pomoci tamějších domorodých obyvatel se mu podařilo v hluboké džungli přežít. Musel se vypořádat s cizími kulturami, nebezpečnými zvířaty a exotickými rostlinami.
Všechno to začalo ztroskotáním letadla v Peru. Detektiv James Ellison jako jediný vyvázl. Jen díky pomoci tamějších domorodých obyvatel se mu podařilo v hluboké džungli přežít. Musel se vypořádat s cizími kulturami, nebezpečnými zvířaty a exotickými rostlinami.
P?vodn? se m?lo natá?et v Seattlu, ale radnice necht?la, aby si Seattle získal reputaci m?sta s kriminální scénou. - foto: archiv TV Nova
Během osmnácti měsíců strávených v divoké přírodě se jeho smysly a vjemy neobyčejně zostřily - slyší, cítí, vidí lépe než kdokoliv jiný.
Když je James po roce a půl zachráněn, přijme místo detektiva ve městě Cascade ve státě Washington. Je si moc dobře vědom, že po návratu z džungle už není takový co dříve. Mohlo by se zdát, že jeho "nadlidské" schopnosti s sebou mohou přinést jen pozitivní důsledky. Ale opak je pravdou.
?tvrtá ?ada sestává jen z osmi díl?, ka?dý z nich p?i?el skoro na dva miliony dolar?. - foto: archiv TV Nova
Matou ho, nemá je pod kontrolou. Do života mu naštěstí vstoupí mladý nadějný student antropologie Blair Sandburg, který v rámci svého doktorátu píše studii o lidech, jejichž smysly jsou intenzivnější než u ostatních lidí. Pomůže Jimovi porozumět všem schopnostem, ovládat je a učinit z nich výhodu při pronásledování zločinců nejrůznějšího kalibru.
Nápad natočit seriál o člověku s nadlidskými schopnostmi dostali scenáristé Danny Bilson a Paul de Meo. Ve skutečnosti není jen výplodem jejich fantazie, nýbrž vychází z mýtů. Námět je totiž založen na poznámkách a publikacích známého anglického průzkumníka Richarda Burtona, žijícího na konci 19. století.
Ten studoval staré civilizace a rozvedl teorii tzv. ochránců, kteří stráží domorodé osady. Pro tento post byli vybráni na základě smyslů, jež byly zostřeny životem v džungli. Důkazy pro Burtonovu teorii sice neexistují, přesto se jí autoři chytili a použili ji jako základ pro nový seriál. James Ellison je přesně jedním z těchto ochránců, Blair v něm vidí jejich novodobého následníka. Námět na seriál autoři nejprve nabídli společnostem CBS a Warner Bros., obě odmítly.
Nějakou dobu ležel v šuplíku, dokud o něj neprojevil zájem Paramount. Hlavní roli svěřili zkušenému herci RICHARDU BURGIMU (Tak jde čas, Stíny nad Waikiki, 24 hodin). "Hledali jsme někoho, kdo má rozum, svaly a talent zároveň," vysvětluje de Meo. Navzdory téměř nulovým zkušenostem v akčním žánru ztělesnil herec svou postavu velmi přesvědčivě.
Tvůrci chtěli vytvořit akční sérii, která by svým obsahem měla patřit k tomu chytřejšímu na televizních obrazovkách. Našli způsob, jakým dát do rovnováhy mysteriózní svět, realitu, akci a hlubší myšlenky. Pro diváka lačnícího vysloveně po akci tak docela určen není. Předpokládá se totiž, že ti, kteří budou Ochránce sledovat, se na danou epizodu soustředí. Mnoho z nich by mohlo být celovečerním filmem. A režisér má jen 45 minut na převyprávění mnohdy komplikovaného příběhu.
Původně se mělo natáčet v Seattlu, ale radnice nechtěla, aby si Seattle získal reputaci města s kriminální scénou. Výsledkem celého úsilí je 65 dílů kvalitního seriálu a pořádně rozsáhlá fanouškovská obec. Ochránce kombinuje zvláštní efekty, vtipné hlášky a originálně okořeněné kriminální případy.
Když bylo oznámeno, že bude po třetí sezoně ukončen, fanoušci se vzbouřili. Zahájili obrovskou protestní kampaň, koupili celé reklamní stránky v televizních a filmových časopisech, aby tak mohli vyjádřit váhu svého nesouhlasu. Vlna protestů nezůstala bez odezvy, produkční společnost se nakonec rozhodla natočit ještě další řadu. Čtvrtá řada sestává jen z osmi dílů, každý z nich přišel skoro na dva miliony dolarů.